kimono

powrót do strony głównej

当基金は、ポーランド日本両国文化の相互理解と参加を通し、両国民の交流発展を促すことをその目的とする。

Od roku 2017 Fundacja NAMI ma status organizacji pożytku publicznego. Możesz przekazać 1% swojego podatku dochodowego na realizację statutowych celów fundacji, podając numer KRS 0000463568 w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego.
Wszystkim wspierającym z góry dziękujemy!

Fundacja została założona w roku 2013 przez trójkę wrocławian w celu rozwijania kontaktów między Polakami a Japończykami poprzez wzajemne poznawanie i uczestnictwo w kulturze, a także określanie i wzmacnianie wartości osób i narodów dzięki poznawaniu wzajemnej odmienności.

Nami oznacza po japońsku falę i jest zapisywane w Japonii chińskim znakiem . Ten sam znak, ze względu na swój chiński wariant wymowy – , zbliżony fonetycznie do pierwszej sylaby nazwy naszego kraju, wykorzystywany jest do oznaczania Polski w piśmie chińskim i w oficjalnych dokumentach japońskich.

Fundacja prowadzi we Wrocławiu:
stałe zajęcia językowe, plastyczne i sportowe dla dzieci
kursy języka japońskiego i japońskiej kaligrafii – shodō
kluby japońskich sztuk walki: kendō i iaidō
szkoły i turnieje japońskich gier: japońskie szachy – shōgi oraz Go
zajęcia przybliżające Japończykom polski język, kulturę i obyczaje

Współpracując z instytucjami publicznymi i placówkami edukacyjnymi Wrocławia organizujemy:
wykłady, dyskusje i lekcje
pokazy i warsztaty
dni japońskie, spotkania polsko-japońskie, cykle wydarzeń.

Szersze grono wrocławian zna Fundację dzięki pokazom organizowanym co roku w okresie wiosennym i letnim w Ogrodzie Japońskim. Tej wiosny, poza tradycyjnymi pokazami sztuk walki, mamy okazję zaprezentować mistrzowskie wykonanie japońskiej kaligrafii, ikebanę (japońską sztukę układania kwiatów), a także pokaz ubierania i noszenia kimona.

Fundacja NAMI jest przede wszystkim otwartym miejscem spotkań Polaków i Japończyków działającym dzięki codziennemu zaangażowaniu polskich i japońskich wolontariuszy.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Grażyna Krzywda-Pogorzelska – Prezes Fundacji
e-mail: grazyna.pogorzelska@fundacja-nami.pl
tel. (+48) 784 694 592

Maciej Krzywda-Pogorzelski – Dyrektor Programowy
e-mail: maciej.pogorzelski@fundacja-nami.pl
tel. (+48) 502 796 050

Julian Górski – Dyrektor Sportowy
e-mail: julian.gorski@fundacja-nami.pl
tel. (+48) 663 571 823

Zajęcia prowadzimy w nowym lokalu przy ul. Przelot 7 w uroczym otoczeniu parku i stawu przy zacisznym placu Mordechaja Anielewicza.