kimono

当基金は、ポーランド日本両国文化の相互理解と参加を通し、両国民の交流発展を促すことをその目的とする。

#Pass1PerCentFor100Years

[English below]
W tym roku obchodzimy 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską, a Japonią.

To świetna okazja do przygotowania wyjątkowego programu obchodów z kulminacją we wrześniu w postaci trzech festiwali:
- Festiwal Japoński na Wyspie Słodowej
- Festiwal Kultury Japońskiej
- Festiwal Japońskich Sztuk Walki

Każdy z Was może przyczynić się do tego zamiaru nie tylko jako uczestnik festiwali, wystaw, pokazów, gier, zabaw, treningów i warsztatów, ale też jako wspierający je wolontariusz.

Ponieważ zaczyna się okres rozliczeń podatkowych zachęcamy też do przekazywania 1% swojego podatku dochodowego na przygotowanie obchodów 100-lecia.
Wystarczy wpisać symbol Fundacji NAMI (KRS 0000463568) w rocznym zeznaniu podatkowym (tzw. PIT).

W zeszłym roku 19 darczyńców przekazało nam w ten sposób 2448,60 zł. Dziękujemy za ubiegły rok i polecamy się w roku 2019!
---
As NAMI Foundation is an non-governmental organization with the special status of “Public Benefit Organization” every person who pays taxes in Poland can freely allocate 1% of his/her personal yearly income tax by indicating the State Economical Number (KRS) of NAMI Foundation in yearly tax declaration (PIT-form). The KRS number of NAMI Foundation is: 0000463568.

This year's donations will be fully allocat for celebration of the 100th Anniversary of diplomatic Relations Between Poland and Japan.

In 2018 we have received 19 donations with total amount of 2448 PLN.

Thank you very much!

Wrocław | 15 lutego 2018 | Ambasador Japonii w Fundacji NAMI

Mieliśmy niezwykłą okazję gościć Ambasadora Japonii w Polsce, Pana Shigeo Matsutomi z małżonką, Panią Kaori Matsutomi oraz Panią Yoriko Terada, Attaché do spraw Kultury.
Skorzystaliśmy z okazji do opowiedzenia o tym co już robimy i co planujemy.
Dziękujemy za miłe spotkanie!
Nasza fotorelacja
Relacja Pani Kaori Matsutomi

Historia i nazwa Fundacji NAMI
Fundacja została założona w roku 2013 przez trójkę wrocławian w celu rozwijania kontaktów między Polakami a Japończykami poprzez wzajemne poznawanie i uczestnictwo w kulturze, a także określanie i wzmacnianie wartości osób i narodów dzięki poznawaniu wzajemnej odmienności.

Nami oznacza po japońsku falę i jest zapisywane w Japonii chińskim znakiem . Ten sam znak, ze względu na swój chiński wariant wymowy – , zbliżony fonetycznie do pierwszej sylaby nazwy naszego kraju, wykorzystywany jest do oznaczania Polski w piśmie chińskim i w oficjalnych dokumentach japońskich.

Fundacja prowadzi we Wrocławiu:
stałe zajęcia językowe, plastyczne i sportowe dla dzieci
kursy języka japońskiego i japońskiej kaligrafii – shodō
kluby japońskich sztuk walki: kendō i iaidō
szkoły i turnieje japońskich gier: japońskie szachy – shōgi oraz Go
zajęcia przybliżające Japończykom polski język, kulturę i obyczaje

Współpracując z instytucjami publicznymi i placówkami edukacyjnymi Wrocławia organizujemy:
wykłady, dyskusje i lekcje
pokazy i warsztaty
dni japońskie, spotkania polsko-japońskie, cykle wydarzeń.

Szersze grono wrocławian zna Fundację dzięki pokazom organizowanym co roku w okresie wiosennym i letnim w Ogrodzie Japońskim. Tej wiosny, poza tradycyjnymi pokazami sztuk walki, mamy okazję zaprezentować mistrzowskie wykonanie japońskiej kaligrafii, ikebanę (japońską sztukę układania kwiatów), a także pokaz ubierania i noszenia kimona.

Fundacja NAMI jest przede wszystkim otwartym miejscem spotkań Polaków i Japończyków działającym dzięki codziennemu zaangażowaniu polskich i japońskich wolontariuszy.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Grażyna Krzywda-Pogorzelska – Prezes Fundacji
e-mail: grazyna.pogorzelska@fundacja-nami.pl
tel. (+48) 784 694 592

Maciej Krzywda-Pogorzelski – Dyrektor Programowy
e-mail: maciej.pogorzelski@fundacja-nami.pl
tel. (+48) 502 796 050

Julian Górski – Dyrektor Sportowy
e-mail: julian.gorski@fundacja-nami.pl
tel. (+48) 663 571 823

Zajęcia prowadzimy w nowym lokalu przy ul. Przelot 7 w uroczym otoczeniu parku i stawu przy zacisznym placu Mordechaja Anielewicza.